2009 m. gegužės 9 d., šeštadienis

Charlie Huston


Labai lengva suskirstyti vampyriškos literatūros pobūdį pagal autoriaus lytį. Moteriškės visada preferuos dailią puošnią praeitį arba bent pagražintą dabartį, o vyriškiai visada futurizuos, negalėdami atsikratyti potraukio fantastikai. Taip yra ir su Charlie Huston.
Ką tik jis baigė savo vampyrišką istoriją, susidedančią iš penkių dalių: "Already Dead", "No Dominion", "Half The Blood Of Brooklyn", "Every Last Drop", "My Dead Body".
Jo herojus Joe Pitt dirba detektyvu New Yorko vampyrų klanui. Kartais tenka bendradarbiauti ir su žmonėmis. Autorius puikiai sužaidžia su šalta reglamentuota New Yorko aplinka - ten tikrai gera vieta veistis vampyrams ir zombiams.
Labai įdomūs santykiai Joe su viena moterimi. Ji serga ŽIV ir taip myli Joe, kad nenori jo apkrėsti, todėl jų santykiai abstinentiški. Jis irgi bijo ją užkrėsti vampyrizmu, kuris galbūt keliauja taip pat kaip ŽIV. Labai originali vieta, tiesą pasakius.
Šiaip detektyvas kaip detektyvas. Nieko ypatingo, bet ir nėra prastas. Kas čia gerai, tai autoriaus humoro jausmas, kritiškai nutaikytas į šiuolaikinius vampyrų fanus (kaip aš :D). Keletas citatų:

"Hand to hell with males. Their bodies seem to be able to go on for hours once their brains have shut off." Taip, taip, tokie tie vyrai :D
Apie vampyrišką klubą: "You'll no doubt find here a treasured, autographed copy of "Interview With The Vampire". <...> These are the ones who think getting turned into a vampire will be just like "The Hunger". Lots of hot sex with Catherine Denueve, Susan Sarandon and David Bowie followed by centuries long, lingering, tragic, but ultimately poetic death, which is also filled with lots of hot sex with Catherine Denueve, Susan Sarandon and David Bowie."
"There are the Van Helsings, to hunt us down. The Renfields, who glom on to us, half servile and half envious. The Lucys, who have romanticized the whole vampire myth and dote over us like groupies. And the Minas, the ones who know the truth and don't care, the ones who fall in love. Van Helsings are killed, we use the Renfields and Lucys to serve us and insulate us from the world. Minas rare and precious beyond value. There are only one way to know if you have a true Mina: tell her or him what you are and what you do to stay alive. Not many make that final cut."

Tik amerikiečių anglų visgi tokia paprasta. Net erzina. Daugiausiai vartoja fuck, pvz. in-fucking-credible ir t.t. XD
Beje, pirmoji knyga yra nupirkta ir yra planų statyti filmą. Reik tikėtis, kad planai nežlugs. O tada gal ir "Obuolys" šitą istoriją atveš į Lietuvą :)

1 komentaras:

Blog Widget by LinkWithin