2012 m. spalio 31 d., trečiadienis

Frankenstorm

Tai baisų pokštą iškrėtė oras Rytų Amerikai prieš pat Helovyną, atsiųsdama triuškinančią Sandy. Šis vardas turbūt bus dabar ilgai nekenčiamas, kaip ir Naujojo Orleano bitch Katrina. Tiesą sakant, Niujorko vaizdeliai primena 2006-ųjų Naująjį Orleaną, kas liūdniausia. Nejau dabar Niujorkas taip pat pasikeis?
Daugelis skeptikų mėto įvairius ir juokingus kaltinimus: vieniems atrodo, kad tai dievo bausmė gėjams, kiti kaltina valdžią, kad skatina klimato atšilimą, treti gi tiki majų pasaulio pabaiga, kuri, rods, artėja (?).
Pamenu, kai pirmąkart buvau JAV ir rengiausi rudeniop į Niujorką, jo pusėn taip pat skubėjo panašus uraganas. Kaip džiaugiuosi, kad visgi neteko tokia dalia.
Aš visgi nemanau, kad tokie uraganai, cunamiai ir žemės drebėjimai yra klimato kaitos pasekmės. Visgi stebėti pradėjome visai neseniai, tikslių duomenų teturime daugiau nei pusamžį, o jei pasiknistume giliau istoriniuose šaltiniuose, tai pamatytume, kad gamta šitaip pokštavo visuomet. Net ir Naujasis Orleanas tik įsikūręs 1718 m. buvo po metų sulygintas su žemėmis netikėto uragano. Miestui atsistačius, vėlei užklupo keli uraganai. Tai įdomu kodėl, galbūt, kad indėnai per dažnai apie laužus lakstydavo, šitaip "kenkdami" klimatui? O dievo sąvokos naudojimas irgi visad juokina. Pamenu skaitytą vieną istoriją, kaip viduramžiais įvykus stipriam žemės drebėjimui Europoje, sugriuvo viskas išskyrus viešnamį ant kalvelės...
Tikiuosi, kad visi greitai atsigaus po Frankenstormo, po tokio trick gaus ir žadėtą treat. O demokratai nepabūgs tokio oro ir eis prabalsuoti už Obamą :)


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Blog Widget by LinkWithin